Demontage Bel-Air gebouw start in november

2 november 2026

Rotterdam The Hague Airport start in november met de voorbereidingen voor de demontage van het verouderde Bel-Air gebouw. Vanaf woensdag 4 november worden bouwhekken rond het terrein geplaatst. Daarna wordt het gebouw eerst circulair leeggehaald, waarna de daadwerkelijke demontage begint. Naar verwachting zijn de werkzaamheden medio april 2027 afgerond.

Het Bel-Air gebouw heeft zijn einde levensduur bereikt. De operationele teams en ketenpartners die hier voorheen waren gevestigd, zijn inmiddels verhuisd naar de nieuwe kantooromgeving op de eerste verdieping van de terminal.

Werkzaamheden in fases

De demontage vindt gefaseerd plaats. Tot januari 2027 wordt eerst de binnenkant van het gebouw gedemonteerd. Daarna volgen de buitengevel, de constructie en de fundering. Als de werkzaamheden volgens planning verlopen, is de demontage medio april 2027 afgerond.

Waar mogelijk worden materialen bij het leeghalen en demonteren van het gebouw circulair verwerkt.

Mogelijke hinder

Tijdens de werkzaamheden kan in de omgeving tijdelijk hinder ontstaan door bouwverkeer, afzettingen en demontagewerkzaamheden. Rotterdam The Hague Airport probeert de impact van de werkzaamheden zoveel mogelijk te beperken.

Ruimte voor parkeren

Na de demontage komt de locatie van het Bel-Air gebouw vrij. Rotterdam The Hague Airport is van plan deze ruimte in te zetten voor parkeren. Aan de exacte inrichting van het terrein wordt nog gewerkt.